AGD Siyer-İ Nebi Yarışması Gerçekleştirildi

AGD-MGV’ nin her sene geleneksel olarak düzenlediği Siyer-i Nebi Yarışması,

AFYONKARAHİSAR 13.06.2022, 13:50
AGD Siyer-İ Nebi Yarışması Gerçekleştirildi

AGD Siyer-İ Nebi Yarışması Gerçekleştirildi

AGD-MGV’ nin her sene geleneksel olarak düzenlediği Siyer-i Nebi Yarışması, bu sene de lise ve ortaokul öğrencilerine yönelik 11 Haziran tarihinde gerçekleştirildi.

Peygamber Efendimiz (s.a.v)’in hayatını gençlere anlatabilmek amacıyla Anadolu Gençlik Derneği (AGD) – Milli Gençlik Vakfı (MGV) tarafından her sene düzenlenen Siyer-i Nebi Yarışması bu sene de Türkiye’nin 81 ilinde ve bütün bölgelerinde olduğu gibi Afyonkarahisar merkez ve ilçelerinde de yoğun bir katılımla gerçekleştirildi. Sınavın sonuçları 30 Haziran 2022 tarihinde www.efendimizinizinde.com adresi üzerinden açıklanacak.

Yarışma sonucunda Türkiye geneli ödülü lise düzeyinde; birinciye 3 bin TL ve kitap seti, ikinciye 2 bin TL ve kitap seti, üçüncüye bin 500 TL ve kitap seti, dördüncü ve beşinciye ise bin TL ve kitap seti olarak belirlendi. Ortaokul düzeyinde ise; birinciye 2 bin TL ve kitap seti, ikinciye bin 500 TL ve kitap seti, üçüncüye bin TL ve kitap seti, dördüncü ve beşinciye ise 750 TL ve kitap seti ödül verilecek.

Afyonkarahisar geneli ödüllerde ise, lise düzeyinde; birinciye 1000 TL, ikinciye 750 TL, üçüncüye 500 TL, dördüncü ve beşinciye ise kitap seti olarak belirlendi. Ortaokul düzeyinde ise; birinciye 1000 TL, ikinciye 750 TL, üçüncüye 500 TL, dördüncü ve beşinciye ise kitap seti ödül verilecek. Yarışmaya katılan öğrencilerin en büyük ve paha biçilemez kazancı ise Peygamber Efendimiz (s.a.v)’in hayatını daha iyi öğrenmek olacak.

AGD Afyonkarahisar Şubesi tarafından sınava ilişkin yapılan açıklamada şu sözlere yer verildi:

“Siyer-i Nebi Yarışması ile Peygamber Efendimiz (sas)’in hayatını, mücadelesini ve mücahedesini Ortaokullu ve Liseli gençlere anlatmak ve onların öğrendiklerini hayatlarında işlemeleri amaçlanmıştır.

Siyer-i Nebi Yarışması; Ortaokullu ve Liseli gençlerde O’nun hayatını en güzel şekilde okuyarak, anlayarak ve yaşayarak nasıl “Yeni Bir Dünya” kurmaları gerektiğini öğrenmeleri ve bu mücadeleyi yürütenlerin bir parçası haline gelmeleri için yapılan yarışmadır.”

Yorumlar (0)
16
açık
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 02 Temmuz 2022
İmsak 03:40
Güneş 05:30
Öğle 13:07
İkindi 17:02
Akşam 20:34
Yatsı 22:16