Ağaçlar Kitap Açtı

Şehrimiz Ordu Bulvarı Afyon Lisesi güzergâhında yer alan ağaçlar, kitap açtı. Belediye Kültür ve

AFYONKARAHİSAR 03.10.2019, 20:19
Ağaçlar Kitap Açtı

Ağaçlar Kitap Açtı

Şehrimiz Ordu Bulvarı Afyon Lisesi güzergâhında yer alan ağaçlar, kitap açtı. Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından hazırlanan bine yakın kitap, Ordu Bulvarı tarihi Afyon Lisesi önünde halkımızın beğenisine sunuldu.

Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’in ev sahipliğinde Vali Mustafa Tutulmaz, kurum müdürleri ve öğrencilerin büyük ilgi gösterdiği etkinlik, renkli görüntülere sahne oldu.

Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Afyonkarahisar Belediyesi’nin sosyal ve kültürel etkinliklere büyük önem verdiğini söyleyerek “Bu faaliyetlerden birisini daha hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. “Ağaçlar Kitap Açtı” etkinliğimizdeki amaç, halkımıza okuma alışkanlığını kazandırmak ve kitap sevgisini aşılamak. İnanıyorum ki amacına ulaşacak. Yine önümüzdeki günlerde Zafer Meydanımızda ‘Kitap Günleri” adı altında bir etkinlik yapmayı hedefliyoruz. Bu ay içerisinde ilimiz Avrupa Akrobasi Motosiklet Yarışlarına ev sahipliği yapacak. Bu güzel ve bir o kadar da anlamlı etkinliğin ilimize hayırlı olmasını temenni eder, emeği geçen Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü personelimizi tebrik ediyorum” dedi.

Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz ise ilimizde kültürel ve sosyal faaliyetlerinin artarak devam ettiğine dikkat çekerek “şehirleri anlamlandıran entelektüel birikimler; kitaplar okunarak, eğitim kurumlarına gidilerek, tiyatroya, sinemaya gidilerek olur. Siz değerli öğrenciler, gelecekte bu şehrin temsilcileri olarak kendinizi hazırlamanız gerekir. Şimdiden kendinizi donanımlı hale getirmeniz lazım. Şanslısınız çünkü tarihi bir lisede okuyorsunuz. Bu fark herkese nasip olmaz. Ayrıcalıklı bir konumdasınız. Buna layık olacak şekilde hareket etmeniz gerekir. Okula gidiyorsunuz. Bu yeterli değil, kültürel ve sosyal faaliyetlerle eğitiminizi desteklemeniz gerekir. İlinizi tanımanız gerekir, Afyonkarahisar tarihi ve kültürel açıdan gelişmiş bir şehir. Bu değerlerimizi tanıyıp, tanıtmamız gerekir” dedi.

Etkinliğin önemine dikkat çeken Vali Tutulmaz, “Ağaçlar çiçek açardı, bugün kitap açtı. Sonbahar geldi, yapraklar dökülmeye başlıyor ama yerlerine kitaplar asılıyor. Bu kitapları lütfen okuyun, daha sonra verin bir başkasına o da başkalarına versin. Belediye Başkanımız nezdinde Belediye çalışanlarımıza ayrıca teşekkür ediyorum. Gerçekten sosyal ve kültürel etkinlikler her geçen gün artarak devam ediyor. Bu tür etkinlikler sosyal belediyeciliğin en önemli ayaklarından biridir. Bu anlamlı etkinliğin artarak devam etmesini temenni ediyor, emeği geçen herkesi bir kez daha tebrik ediyorum” dedi.Konuşmaların ardından Ağaçların çevresinde bekleyen öğrenciler ve vatandaşlar, bine yakın kitabı kısa sürede topladı.

Yorumlar (0)
16
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 20 Ekim 2020
İmsak 05:44
Güneş 07:05
Öğle 12:48
İkindi 15:50
Akşam 18:20
Yatsı 19:37