“Afyonkarahisar’a Ne Yapılsa Azdır”

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu,

AFYONKARAHİSAR 19.08.2020, 19:46
“Afyonkarahisar’a Ne Yapılsa Azdır”

“Afyonkarahisar’a Ne Yapılsa Azdır”

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu, AK Parti İl Başkanı Hüseyin Sezen’i ziyaret etti. Burada bir konuşma yapan Eroğlu “Afyonkarahisar’a ne yapılsa azdır” dedi. Başkan Sezen ise CHP’li belediyelere yüklenerek “Yaptık dedikleri solunum cihazı, sahra hastanesi ne alemde” diye sordu.

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekilli Prof. Dr. Veysel Eroğlu AK Parti İl Başkanı Hüseyin Sezen’i ziyaret etti.

“Yaptık dedikleri solunum cihazı, sahra hastanesi ne alemde”

AK Parti İl Başkanı Sezen burada yaptığı konuşmada, “Şehrimizin geleceği ile ilgili doğru işler yapmak adına disiplinden ve vatandaşlarımızın taleplerinin gerçekleşmesi konusunda asla taviz vermedik. Vatandaşlarımız bize kamu yararına yapılabilecek ne talep ettiyse mutlaka yerine gelmiştir. 19 yıldır verdiğimiz hizmetlerimiz ile bizleri her seçimde takdir ediyor. Bugün ilimizdeki şovmenlerin İstanbul’daki belediye başkanları milyonlar verip ne olduğu belli olmayan tablo alıyor. Yine o şovmenlerin Adana’daki belediye başkanlarının milyonlar harcayıp yaptığı sözde sahra hastanesi bu güne kadar kaç hastaya bakmış? Bu şovmenlerin genel müdürünün tanıttığı yerli solunum cihazı ne durumda? Cevabı olan varsa çıkıp versin!” dedi.

“Heykel yapma dışında icraatları yok”

“Bu zihniyetin heykel yapma dışında başka bir derdi yoktur” diyen Sezen, neden yol ve köprü gibi kamu yararına yatırım yapmadıklarını şu sözlerle açıkladı; Kıymetli kardeşlerim bunların yaptığı heykellerin belli bir maliyeti yok. 50 bin lira da olur, 10 milyon lira da. Bu iş tamamen heykeli yapanın inisiyatifindedir. Kimse bunları sorgulayamaz. Eğer sorgularsa hemen sanat düşmanı ilan edilir ve linç başlar. İşte bunlar bu yüzden vatandaş yararına bir şey yapmazlar. Yaptık dedikleri solunum cihazlarını, sahra hastanesinin kaç hasta baktığını açıklasınlar görelim.

“Afyonkarahisar için büyük bir seferberlik başladı”

Konuşmasına “Heybemiz dolu geldik” diye başlayan Eroğlu şöyle devam etti; Hükümetimiz Afyonkarahisar’a büyük bir destek veriyor. Geçenlerde İl Başkanımız Hüseyin Sezen, Valimiz Gökmen Çiçek, Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek, İl Genel Meclis Başkanımız Burhanettin Çoban, milletvekillerimiz Ali Özkaya ve İbrahim Yurdunuseven ile birlikte Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızı ziyaret ederek taleplerimizin fazlasını aldık. Ayrıca Gençlik ve Spor Bakanlığımızdan taleplerimiz oldu. Bunların da fazlasını aldık. Hatta dün Sayın Çevre ve Şehircilik Bakanımız ile görüştük, Afyonkarahisar’a davet ettik. Hep birlikte misafir edeceğiz inşallah. Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız gerek İmaret çevresi gerekse Mısri camii etrafındaki kentsel dönüşüm için seferber oldu. Hakikaten millet bahçeleri için ilimizde ve ilçelerimizde büyük bir seferberlik başladı.

Eroğlu’ndan fiziksel mesafe ve maske uyarısı

“Afyonkarahisar gerçekten çok daha güzelleşiyor” diyen Eroğlu, “İnşallah yeni projelerimiz var. O projelerle beraber Afyonkarahisarımız çok daha gelişecek. Ben buna yürekten inanıyorum. Sağlık Bakanımız Dr. Fahrettin Koca’nın da işaret ettiği üzere korona virüs salgınında mücadele de dünyada en iyi ülkeler arasında Türkiye yer almaktadır. İnşallah devlet millet işbirliğiyle bu salgını hep birlikte yenmemiz lazımdır. Maske, sosyal mesafe ve temizlik son derece önem taşımaktadır. Bilhassa ellerin en az 20 saniye boyunca yeterli sabunlanıp durulanması gerekmektedir. Atalarımızın bize öğrettiği şekilde hijyen kurallarına dikkat edeceğiz. Bu işin şakası yok. Toplamı bir gram etmeyen bir mikrop bir virüs tüm dünyayı hizaya getirdi. ABD, İtalya, İspanya tamamen tuş olmuş vaziyetteler. Virüsle mücadele de üç temel prensip var; Maske, sosyal mesafe ve temizlik” ifadelerine yer verdi.

“Afyonkarahisar’a ne yapılsa azdır”

Temasları kapsamında turizmi daha fazla geliştirmek istediklerini kaydeden Eroğlu, “Bilindiği üzere salgın sürecinde bazı oteller açıldı. Bazıları da açılma hazırlığı yapıyor. Ben Türkiye’ye şunu duyurmak istiyorum; Afyonkarahisar’da otellerde alınan sağlık tedbirleri yüzde yüzdür. Mesela ben haftaya Zafer Haftası programı için geldiğimde bir otelde kalacağım. Gayet emniyetli ve sağlık açısından emniyetli bir otelde konaklayacağım bu bakımdan vatandaşlarımızı Afyonkarahisar’a gönül rahatlığıyla davet ediyorum. Termal tesislerimizde herhangi bir problem yoktur. Zafer Haftası nedeniyle 10 yıldır süre gelen bir Zafer Yürüyüşümüz oluyor. 25 Ağustos’u 26 Ağustos’a bağlayan gece bu yürüyüşü gerçekleştiriyoruz. Salgın nedeniyle bu yürüyüş sınırlı tutulacak. Şimdiden Zafer Haftasını kutluyorum. Bu topraklar Cumhuriyetin kurulup Büyük Taarruzun başladığı, istiklalin kazanıldığı topraklardır. Dolayısıyla Afyon’a ne yapılırsa azdır” diyerek sözlerini noktaladı.

Gümüşhan, Gazi EML ve Solak’a ziyaret

Eroğlu buradan da Merkez İlçe Başkanı Ziya Coşkun Karadeniz ile birlikte adeta bir üretim tesisi gibi çalışan Gazi Endüstri Meslek Lisesini ziyaret ederek yetkililerden bilgi aldı. Afyonkarahisar Zafer Turistik Otelciler Derneği Başkanı Ali Gümüşhan'ı da ziyaret eden Eroğlu, Sezen ve Karadeniz dernek başkanı Gümüşhan’dan turizm sektörü ile ilgili görüş alışverişinde bulundular. Heyetin son ziyaret durağı ise geçtiğimiz günlerde eşini kaybeden Afyon Kocatepe Üniversitesi eski rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak oldu. Solak’a başsağlığı dileyen heyet çalışmaları hakkında istişarelerde bulundu.

Yorumlar (0)
11
açık
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 11 Mayıs 2021
İmsak 04:04
Güneş 05:43
Öğle 12:59
İkindi 16:50
Akşam 20:06
Yatsı 21:37