Afyonkarahisar’a 20 bin doz aşı geldi

Acil kullanım izni verilen Çin menşeli Coronavac koronavirüs aşısı, sağlık çalışanları

AFYONKARAHİSAR 14.01.2021, 00:50
Afyonkarahisar’a 20 bin doz aşı geldi

Afyonkarahisar’a 20 bin doz aşı geldi

Acil kullanım izni verilen Çin menşeli Coronavac koronavirüs aşısı, sağlık çalışanları ve 65 yaş üstüne uygulanmak üzere acil kullanım onayı aldı.

Yaklaşık 20 bin doz aşının Afyonkarahisar'a gönderildiği ve ilk aşamada haftaya Pazartesi gününden itibaren sağlık çalışanlarına uygulanmaya başlanacağı bildirildi.

Aşılama işlemleri, ilk önce devlet ve özel sektör sağlık çalışanlarına ve huzurevlerinde kalanlara, sonraki aşamada ise Aile Hekimlikleri tarafından 65 yaş üstüne randevu usulüyle yapılacak.

Yarından itibaren tüm Türkiye'de sağlık çalışanlarının aşılanmasına başlanacağını söyleyen Bakan Koca, "Aşılama programının son derece şeffaf aşının adaletle dağıtılacağından emin olmanızı isterim. Aşıların üzerinde bulunan karekod sebebiyle ismine tahsis edilen kişi dışında aşının kullanılması mümkün değildir.

Tedarik planına uygun olarak aşılanacak kişiler kendilerine sıra geldiğinde haberdar olacaklar ve aşılamaya gideceklerdir. Vatandaşlarımız aşılama programının seyrini web sayfası üzerinden canlı olarak takip edebileceklerdir. Devlet büyüklerimizin de aşılanması için bilim kurulumuz yararlı buldu. Devlet büyüklerimizin aşılanması örnek teşkil edecektir" diye konuştu.

Yorumlar (0)
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 24 Ocak 2021
İmsak 06:38
Güneş 08:03
Öğle 13:15
İkindi 15:53
Akşam 18:17
Yatsı 19:37