Afyonkarahisar Sosyal Hizmet İl Müdürlüğü’nden Dezenfekte Seferberliği

Çin Halk Cumhuriyetinin Wuhan kentinde görülerek hızla tüm dünyaya

AFYONKARAHİSAR 17.03.2020, 20:02
Afyonkarahisar Sosyal Hizmet İl Müdürlüğü’nden Dezenfekte Seferberliği

Afyonkarahisar Sosyal Hizmet İl Müdürlüğü’nden Dezenfekte Seferberliği

Çin Halk Cumhuriyetinin Wuhan kentinde görülerek hızla tüm dünyaya yayılan koronavirüs (Covid-19) enfeksiyonu ve diğer solunum virüslerinin neden olduğu solunum yolu hastalıklarından korunmak amacıyla, Afyonkarahisar Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmet İl Müdürlüğünce bağlı kuruluşlarında hijyen uygulamaları başlatıldı. Dezenfekte seferberliği kapsamında yerel yönetimlerle de işbirliği yapıldı.

Afyonkarahisar Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Yasin EVCİN, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının talimatları doğrultusunda, yapılan çalışmalar hakkında bilgi vererek; " Türkiye genelinde olduğu gibi ilimizde de bir dizi ciddi tedbirler alındı. Personel ve bakım hizmeti alan bireylerin bilinçlendirilmesi için sağlık personeli tarafından eğitimler verildi" dedi.
İl Müdürü Yasin Evcin ; "Bakanlığımızın, Sağlık Bakanlığının ve Valiliğimizin Koronavirüs ile ilgili aldığı tüm tedbirlerin ve talimatların ivedilikle yerine getirilmesi hususu ilimizdeki Bakanlığımıza bağlı tüm resmi ve özel kuruluşlara iletildi. Bakım hizmeti sunduğumuz bireylere yönelik kişisel hijyen konusunda bilgilendirmeler yapılarak gerekli tedbirler alındı. Bina dezenfeksiyonu konusunda kuruluşlarımız ve yerel yönetimler ile işbirliği yapıldı. Kuruluşlarımızda yapılması planlanan tüm etkinlikler ve ziyaretler iptal edilerek ziyaretçi kabulü de yapılmamaktadır. Ayrıca riskli grupta olduğu değerlendirilen 60 yaş ve üzeri bakım hizmeti sunduğumuz bireylerin günde 4 defa ateş kontrolü yapılmaktadır.Titizlikle devam eden çalışmalarda görev alan tüm personele teşekkür ediyorum" dedi".

Yorumlar (0)
11°
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 26 Ocak 2021
İmsak 06:37
Güneş 08:02
Öğle 13:15
İkindi 15:55
Akşam 18:19
Yatsı 19:39