Afyonkarahisar İl İnsan Hakları Toplantısı Yapıldı

Valiliğimiz Hukuk İşleri Müdürlüğü tarafından sekretarya hizmetleri yürütülen İl İnsan Hakları

AFYONKARAHİSAR 31.05.2022, 17:43
Afyonkarahisar İl İnsan Hakları Toplantısı Yapıldı

Afyonkarahisar İl İnsan Hakları Toplantısı Yapıldı

Valiliğimiz Hukuk İşleri Müdürlüğü tarafından sekretarya hizmetleri yürütülen İl İnsan Hakları Kurulu toplantısı 31/05/2022 tarihinde Vali Yardımcısı Mehmet KEKLİK başkanlığında yapıldı.

Yapılan toplantıda ilimizin muhtelif yerlerine konulan İnsan Hakları Başvuru kutularına vatandaşlar tarafından yapılan müracaat ve şikayetler değerlendirilerek çözüm odaklı kararlar alındı. Siyasi Partiler, Sivil Toplum Kuruluşları, Tabipler odası, Barolar Birliği, Sanayi ve Ticaret Odası, Okul Aile Birlikleri ile Sendika ve Meslek odaları temsilcilerinden oluşan İl İnsan Hakları Kurulu faaliyetlerini kurulan komisyonlar tarafından yerine getirmeye devam ediyor. Halkla ilişkiler ve iletişim faaliyetleri komisyonu, İnsan hakları eğitimi ve insan hakları bilincini geliştirme komisyonu ve İnsan hakları ihlallerini araştırma, inceleme ve değerlendirme komisyonu tarafından ilimizde insan hakları bilincinin geliştirilmesi, yapılan hak ihlallerinin önlenmesi konularında yapılabilecek iş ve işlemler görüşüldü.

Ayrıca İl İnsan Hakları Kurulu, konusu itibari ile insan hakları ihlaline girmeyen genel olarak Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi (CİMER) kanalı ile müracaat edilmesi gereken, vatandaşların hizmet aldıkları kamu kurum ve kuruluşları hakkında başvuru kutularına bırakılan müracaat ve şikayetleri de kurul toplantısında değerlendirildi. Yapılan başvurular konularına göre tasnif edilerek ilgili kamu kurum ve kuruluşlarına gerekli çözümlerin bulunması ve vatandaş mağduriyetlerinin giderilmesi talebi ile iletildi.

Yorumlar (0)
19
açık
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 01 Temmuz 2022
İmsak 03:39
Güneş 05:30
Öğle 13:07
İkindi 17:01
Akşam 20:34
Yatsı 22:16