Afyonkarahisar Hünkâr Hacı Bektaş Veli Anma Programına Katıldı

Afyonkarahisar, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN'ın katılımıyla

AFYONKARAHİSAR 17.08.2022, 19:14
Afyonkarahisar Hünkâr Hacı Bektaş Veli Anma Programına Katıldı

Afyonkarahisar Hünkâr Hacı Bektaş Veli Anma Programına Katıldı

Afyonkarahisar, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN'ın katılımıyla Kültür ve Turizm Bakanlığı organizasyonunda İçişleri Bakanlığı iş birliğinde düzenlenen Hacı Bektaş-i Veli Hazretlerini anma programına katıldı. Hacı Bektaş’ta düzenlenen programa, ev sahibi olarak Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri ERSOY, İçişleri Bakanı Süleyman SOYLU ve protokol üyeleri ile 58 ilden Alevi Bektaşi temsilcileri katılım sağladı.

Afyonkarahisar Valisi Doç. Dr. Kübra GÜRAN YİĞİTBAŞI'nın himaye ve destekleriyle İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü organizasyonunda, Afyonkarahisar'daki Alevi Bektaşi dernek başkanları, dedeler, muhtarlar ve canlarla Hacı Bektaş Veliyi anma programına katılım sağlandı. Ardından 14-15 Ağustos tarihlerinde Alevi Bektaşiler den oluşan grup ile Kapadokya ve Konya ziyaretleri gerçekleştirildi.

İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet TANIR “Valimiz Sayın Doç. Dr. Kübra GÜRAN YİĞİTBAŞI’na, Hacı Bektaş Veli Dernekler Federasyonu başkanı Mustafa GÜLLÜ'ye, dernek başkanlarına ve İl Kültür ve Turizm Müdürlüğümüzün personeline başarılı organizasyon için teşekkür ediyorum. Hep birlikte ‘birlik binasına’ su taşıyor, kardeşlik harcı ile birliğimizi dirliğimizi kuvvetlendirmeye çalışıyoruz. Anadolu irfanının mimarlarından Hacı Bektaş Veli’yi rahmetle anıyoruz.” dedi.

13 Ağustos’ta Hacı Bektaş ilçesinde düzenlenen Hacı Bektaş Veli Hazretlerinin 751. Yılı anma programına İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet TANIR, Şube müdürü Muammer KAVAKLI, Bektaşi Dernekleri Federasyon başkanı Mustafa GÜLLÜ, dedeler, dernek başkanları, muhtarlar ve canlar katıldı.

Yorumlar (0)
10
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Yarın seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz?
Yarın seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz?
Namaz Vakti 08 Ekim 2022
İmsak 05:32
Güneş 06:53
Öğle 12:51
İkindi 16:04
Akşam 18:38
Yatsı 19:54