Afyonkarahisar Belediyesi sosyal sorumluluk projelerine bir yenisini daha ekledi

Çölyak Hastalığının Farkındayız, Hastalarımızın Yanındayız

AFYONKARAHİSAR 07.06.2021, 16:03
Afyonkarahisar Belediyesi sosyal sorumluluk projelerine bir yenisini daha ekledi

Afyonkarahisar Belediyesi sosyal sorumluluk projelerine bir yenisini daha ekledi

Çölyak Hastalığının Farkındayız, Hastalarımızın Yanındayız

Afyonkarahisar Belediyesi, şehrimizde çölyak hastası vatandaşlarımıza, glütensiz ürünlerin yer aldığı gıda paketi desteğinde bulunacak. Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek'in talimatlarıyla Belediyemiz öncülüğünde, Afyon Sağlık Bilimleri Üniversitesi'nin katkılarıyla, glütensiz gıda temininde sıkıntı yaşayan çocuklarımıza bundan böyle rutin olarak gıda paketi desteğinde bulunulacak.

Muhtarlık ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü tarafından proje hakkında detaylı bilgilerin anlatıldığı bir toplantı organize edildi. Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek'in ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıya AKÜ Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nurullah Okumuş, İl Sağlık Müdürü Serhat Korkmaz, Belediye Başkan Yardımcımız Süleyman Karakuş, YÜNTAŞ Genel Müdürü Selim Arıcı ile çölyak hastası aileler çocuklarıyla birlikte katıldı.

GÖNÜLLERE DOKUNUYOR

Afyonkarahisar genelinde çölyak tanısı konulmuş 80 çocuğun bulunduğu ifade eden Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek, her konuda olduğu gibi sosyal sorumluluk anlayışımız gereği hasta olan çocuklarımıza da kucak açmanın önemine dikkat çekti. Çölyak hastası ailelere 'Emrinizdeyiz' mesajı veren Zeybek Başkan, gönüllere dokunmaya devam edeceklerini söyledi.

YALNIZ DEĞİLSİNİZ, YANINIZDAYIZ

Afyonkarahisar Belediyesi olarak Çölyak hastası hemşerilerimizin ve ailelerimizin her zaman yanında olduklarını söyleyen Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek, AFSÜ Çocuk Gastroenteroloji Uzmanı Prof. Dr. Ayşegül Bükülmez hocamızla yapmış olduğumuz istişarede şehrimizde 80'e yakın çölyak hastamızın olduğunu öğrendik. Bu konuda Ayşegül hocamız ve YÜNTAŞ Genel Müdürümüz Selim Arıcı ortak bir çalışma yürüttü dedi.

Çölyak hastası vatandaşlara glütensiz ürünlerin yer aldığı gıda paketini belirli aralıklarla vereceklerini ifade eden Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek, Beslenmelerinde ciddi sıkıntılar yaşayan çölyak hastası çocuklarımız ve ailelerine bir nebze de olsun katkıda bulunmak istedik. Bunu sürekli hale getirmek istiyoruz. Her üç ayda bir hazırladığımız paketleri ulaştırmayı kendimize hedef edindik. İnşallah bunu görevde kaldığımız süre boyunca devam ettirmek istiyoruz. Bir kez daha vurgulamak istiyorum; yalnız değilsiniz, yanınızdayız. Bu bir sosyal sorumluluk projesidir. Bu projede emeği geçenlere teşekkür ediyorum dedi.

BAŞKANIMIZ BİZZAT İLGİLENDİ

. Projeye verdiği desteklerden dolayı Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek'e teşekkür eden Muhtarlık ve Sosyal Hizmetler Müdürü Mustafa Demirhöyük ise Sağolsun Sayın Başkanımız, vatandaşlarımızı ilgilendiren her konuda duyarlı ve hassas olduğu gibi bu konuda da ,bizzat ilgi ve alaka göstererek, Çölyaklı çocuklarımızın ve ailelerinin yaşamış oldukları sorunlara nasıl bir çözüm üretebiliriz onların hayatlarını nasıl kolaylaştırabiliriz diyerek yardım elini uzatmaya karar verdi dedi.

Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversite Hastanesi yetkilileriyle ve çölyaklı çocuklarımızın aileleriyle bir dizi görüşme yaptıklarını söyleyen Muhtarlık ve Sosyal Hizmetler Müdürü Mustafa Demirhöyük, Glutensiz gıda temininde zorluk yaşadıkları bilgisini Sayın Başkanımıza arz ettiğimizde , bizlere hemen Glutensiz gıdalardan oluşan zengin bir gıda paketi oluşturarak bizzat ailelere ulaştırmamızı istemiştir. Kendisine projeye verdiği destekten dolayı şükranlarımı sunuyorum dedi. Toplantıda AFSÜ Çocuk Gastroenteroloji Uzmanı Prof. Dr. Ayşegül Bükülmez Çölyak Hastalığı hakkında katılımcılara bilgi verdi

Yorumlar (0)
banner659
13
açık
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 28 Eylül 2021
İmsak 05:22
Güneş 06:44
Öğle 12:54
İkindi 16:15
Akşam 18:53
Yatsı 20:10