Afyon Makine fabrikasında rekor üretim, 500 ton makine imalatı gerçekleşti

Türkşeker bünyesinde 44 yıldır hizmet vermeye devam eden Afyon Makine Fabrikası Covid-19 sürecinde

AFYONKARAHİSAR 13.09.2021, 15:00
Afyon Makine fabrikasında rekor üretim, 500 ton makine imalatı gerçekleşti

Afyon Makine fabrikasında rekor üretim, 500 ton makine imalatı gerçekleşti

Türkşeker bünyesinde 44 yıldır hizmet vermeye devam eden Afyon Makine Fabrikası Covid-19 sürecinde 500 ton makine imalatı yaparak krizi fırsata çevirerek rekor kırdı.

Türkiye Şeker Fabrikaları A.Ş. (Türkşeker)’ye ait olan Afyon Makine Fabrikası 2021 yılının ilk 8 ayında ülkemizin çeşitli illerinde bulunan Şeker Fabrikalarının yedek parça ihtiyaçlarını karşılayarak pancar kampanyası döneminde fabrikalarının arızalanmalarının önüne geçerek milli ekonomiye de destek verdi.


FABRİKA KURAN FABRİKA
Afyon –Konya karayolu 20. Km’ de 1977 yılında iki atölye şeklinde hizmete giren fabrika 8 bin metrekare kapalı alanda 44 yıldır ülkemizin yerli üretim alanında gururu olmaya devam ediyor. Doğuş Afyon Şeker Fabrikası ile aynı saha içerisinde bulunan fabrika yaklaşık 60 çalışanı ile ülkemizde bulunan şeker fabrikalarının yeni dönem pancar işleme dönemi öncesinde bakım ve revizyona giren şeker fabrikalarının ihtiyaç duyduğu tamir ve bakım faaliyetlerine de destek vererek kamu ve özel sektör işbirliğini de örnek olarak ülkemizin yerli üretim ve atılımına katkı vermeye devam ediyor.
500 TON MAKİNA İMALATI
Afyon Şeker Makine fabrikası Müdürü Cumali Dinçer , “Kapasite artırımına giden kamu ve özel sektör şeker fabrikalarına revizyon döneminde ihtiyaç duydukları kristal şeker helezonları, lapa tevzi tekneleri, taş tutucuları, lastik bantlı ot tutucuları , numune alma tesisi, pancar kesme makinası parçaları ile muhtelif zincir ve konveyörler üreterek yerli üretime büyük destek sağlamaktadır. Türkiye Şeker Fabrikaları A. Ş . Genel Müdürü Sayın Mücahit Alkan’ın ‘ Yerli Üretimde Milli Değer ‘ sloganı ile faaliyetlerimizi desteklediği Afyon Makine Fabrikası 2021 yılının Ağustos ayı sonunda 500 ton makine imalatı ve tamir bakım faaliyeti yaparak bölge ekonomisine de büyük katkı sağlamıştır” dedi.

Yorumlar (0)
banner659
13
açık
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 28 Eylül 2021
İmsak 05:22
Güneş 06:44
Öğle 12:54
İkindi 16:15
Akşam 18:53
Yatsı 20:10