AFSİAD’dan büyük bir hamle.

AFSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Kadir SAYIN ile Rus Türk İşadamları Birliği (RTİB) Yönetim Kurulu Başkan

AFYONKARAHİSAR 22.08.2020, 18:28
AFSİAD’dan büyük bir hamle.

AFSİAD’dan büyük bir hamle.

AFSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Kadir SAYIN ile Rus Türk İşadamları Birliği (RTİB) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sn. Hayri TOKMAN arasında yürütülen görüşmeler neticesinde, iki tarafın Yönetim Kurullarının da onayları ile AFSİAD ile RTİB arasında iş birliği protokolü imzalanması kararı alınmıştır.

Rusya’da bulunan ve 200’e yakın üye firmaları ile bölgede yaklaşık 12 milyar dolar tutarında yatırımları gerçekleştirilmiş olan Rus Türk İşadamları Birliğinin (RTİB) ile AFSİAD arasında imzalanacak olan iş birliği protokolünün, Türk -Rus ekonomik ilişkilerinin artırılması, Rusya’da bulunan Türk girişimci ve iş adamları ile burada yaşamını sürdüren Türk toplumu ile iş adamlarımız arasında birlik ve dayanışmanın arttırılması, iş dünyasının karşılaştığı sorunlara çözüm üretilmesi, Rus toplumu ile makamları nezdinde ülkemizin tanıtım faaliyetlerine katkıda bulunması bakımından önemli bir rolü olacaktır.

Taraflarca prensip de anlaşılan İş birliği protokolü, AFSİAD heyetinin Moskova’ya yapacağı ziyaret esnasında iki kurumun Yönetim Kurul Başkanları Sn. Sabahattin YAVUZ ile Sn. Kadir SAYIN katılımları ile düzenlenecek törende imzalanacaktır.

Yorumlar (1)
Cemalettin Çelik 9 ay önce
İşadamı kadir sayın önce doğduğu köye bir çivi caksa.kaZ gelecek yerden hikayesi.
20
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 16 Mayıs 2021
İmsak 03:57
Güneş 05:38
Öğle 12:59
İkindi 16:51
Akşam 20:11
Yatsı 21:44
banner644