“8 Mart’ı kahraman Türk kadınlarına ithaf ediyoruz!”

AK Parti Afyonkarahisar Kadın Kolları Başkanı Ferda Ertürk, 8 Mart Dünya

AFYONKARAHİSAR 07.03.2020, 20:30
“8 Mart’ı kahraman Türk kadınlarına ithaf ediyoruz!”

“8 Mart’ı kahraman Türk kadınlarına ithaf ediyoruz!”

AK Parti Afyonkarahisar Kadın Kolları Başkanı Ferda Ertürk, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Ertürk mesajında “8 Mart’ıkahraman Türk kadınlarına ithaf ediyoruz!” dedi.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayınlayan AK Parti Afyonkarahisar Kadın Kolları Başkanı Ferda Ertürk yüzyıldır devam eden vatan mücadelelerini her şart ve koşulda sürdüreceklerini söyledi.

“Şehit ailelerin imtihanı, artık hepimizin imtihanı olur”

Ertürk, “Kimi zaman ülke içinde, kimi zaman sınırın ötesinde, kimi zaman kamu görevindesürdüreceğiz. ve kimi zaman da şehirlerimizin meydanlarındaşehit düşen kahramanlarımız,geride her şehrimizde şehadetin anıtını ve her hanede aziz anılarını bırakmıştır. Vatan evlatları bu topraklar uğruna şehit düştüğünde, onlara duyduğumuz derin minnetin ardında hepimiz tarifsiz bir acı hisseder, düşünmekten kaçamadığımız o ağır hal ile şehitlerimizin aileleri, anneleri, kardeşleri, eşleri, çocukları gözümüzün önüne gelir. Ancak şehadetin kutsiyeti ile teskin olabilirken;evladını, eşini, babasını, kardeşini ebediyete gönderen şehit ailelerin imtihanı, artık hepimizin imtihanı olur ve kahramanlarımızın artlarında bıraktığı aileleri dehepimizin en büyük emaneti haline gelir” dedi.

“Şehitlerimizin anısını muhafaza etmek hepimizin görevidir”

“Türkiye’nin geleceğini teminat altına alan ve milli güvenliğini tesis eden bütün mücadelelerin ardında şehitlerimizin, gazilerimizin, kahraman askerlerimizin sarsılmaz vatanseverliği, büyük fedakârlıkları vardır” diyen Ertürk, “Tıpkı Kurtuluş Savaşı’nda olduğu gibi, bugün de askerlerimiz vatanımızın müdafaasını en güçlü şekilde icra etmekte, canları pahasına bir mücadele vererek ülkemize uzatılan mütecaviz ellere karşı durmaktadır. Bu mücadelede kahramanca çarpışıp şehadet mertebesine ulaşan şehitlerimizin aziz hatıraları tarihimizin en müstesna yerinde bulunacaktır. Şehitlerimizin mirasları hepimizin hassasiyetle üzerinde titrediği, en kıymetli emanetimiz olacaktır. Bu kıymetli emaneti “bir ölür bin doğarız” diyerek büyük bir sabır ve özveriyle taşıyan şehit annelerinin,eşlerinin, kız kardeşlerinin ve bütün ailelerinin her daim yanlarında olmak, şehitlerimizin anısını titizlikle muhafaza etmek hepimizin ortak görevidir” ifadelerine yer verdi.

“Aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi minnet ve hürmetle anıyoruz”

Şehit ailelerinin,metanetleri, sabırları ve dik duruşlarıyla herkeseilham olduğunu kaydeden Ertürk açıklamasında, “şehit aileleri, hala sırrına erilememiş ilahi güzelliğin ve bu güzelliğin işareti olan Hz. Peygamberimizin simgesi olan bir gül misali hayatlarımızın geçiciliğine, baki olanın her daim en yukarıda dalgalanan bayrağımızın olduğunu bize en derinden tekrar tekrar hatırlatır. Bu düşüncelerden hareketle, AK Parti Kadın Kolları olarak bu yılki 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü Kahraman Türk Kadınlarına ithaf ediyoruz. Kahraman kadınlarımız ve tüm şehitlerimizadına1987’ye göndereceğimiz mesajlarla güllerimizi şehitlerimize ve askerlerimize göndererekTSK Güçlendirme Vakfı’nda gül bahçemizi oluşturuyoruz. Kahraman Türk Kadınları asla bitmeyecek. Şehadetleriyle topraklarımızı bizlere vatan kılan, geleceğimizin emniyet içinde olmasını temin eden, ülkemizi her türlü terör belasından beri tutan aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi minnet ve hürmetle anıyoruz” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
11°
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 26 Ocak 2021
İmsak 06:37
Güneş 08:02
Öğle 13:15
İkindi 15:55
Akşam 18:19
Yatsı 19:39