69. İL DANIŞMA MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığı tarafından 69. İl Danışma Meclis toplantısı

69. İL DANIŞMA MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığı tarafından 69. İl Danışma Meclis toplantısı

14 Mayıs 2016 Cumartesi 20:13
69. İL DANIŞMA MECLİS TOPLANTISI YAPILDI
69. İL DANIŞMA MECLİS TOPLANTISI YAPILDI
 
AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığı tarafından 69. İl Danışma Meclis toplantısı parti binasında teşkilat mensuplarının katılımıyla gerçekleşti. Olağan üstü kongre ile ilgili hiçbir kimsenin fitne aramamasını söyleyen Yurdunuseven, “AK Parti olarak bu 15 yıllık dönem içerisinde hiçbir üyemiz, hiçbir milletvekilimiz, hiçbir Bakanımız bir koltuk sevdasında, şan şöhret sevdasında olmadı. Elhamdülillah hepimizde bu devlete, millete hizmet etmek için varız” dedi.
 
AK Parti Afyonkarahisar Milletvekilleri Av. Ali Özkaya ve Hatice Özkal’ın katıldığı 69. İl Danışma Meclis toplantısı parti binasında gerçekleşti. Divan Başkanlığını İl Başkan Yardımcısı Süleyman Karakuş’un yaptığı İl danışma Meclis toplantısının divan üyeliklerini İl Yönetim Kurulu üyesi Ziya Aydın, Merkez İlçe Başkanı Bülent Eser, İl Gençlik Kolları Yönetim Kurulu Üyesi Eren Alan ve İl Kadın Kolları Yönetim Kurulu üyesi Nihal Yurdadur yaptı. İl Danışma Meclis toplantısının açılış konuşmasını yapan İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven, terörle mücadelenin kararlılıkla süreceğini ifade etti. Yurdunuseven, “Yüreğimiz yanıyor. Bayat ilçesinde Uzman Çavuş Muhammed Arı’yı eski Bayat belediye Başkanımız Mustafa Arı Beyin amcaoğlu rahmetli şehidimizi defnettik. Terör ne parti tanıyor, ne ilçe tanıyor ne de başka bir şey tanıyor. Terör her yerde insanımızın yüreğini yakıyor. Türkiye’miz de her ilçemizden şehit veriyoruz. Bu mücadelemiz sadece dün bugün olan bir mücadelemiz değil. Kıbrıs’ta şu kadar şehit olmuş, son dört ayda şu kadar şehit olmuş bu mücadele dün yapılan bir şey değil bu mücadele 1980’den sonra Asala denen terör örgütünün bir anda kesilip akabinde 1980 yılından bu yana ortaya çıkan PKK terör örgütü ile olan milletimizin, devletimizin yaklaşık 40 yıldır süren bir mücadele bu süreç içerisinde sadece son 4 ay içerisinde teröre şehit vermiyoruz” diye konuştu.
 
ÜLKEMİZİN BİRLİK VE BERABERLİĞİ İÇİN CANLARINI FEDA EDİYORLAR
40 yıldır devam eden terörle mücadelede 30 bine yakın güvenlik güçleri ve sivil vatandaşların şehit olduğunu hatırlatan İl Başkanı Yurdunuseven, konuşmasını şöyle sürdürdü; “Bu dönemde sadece yakın tarihe baktığımız zaman yaklaşık 30 bine yakın güvenlik kuvvetlerimiz ve sivil vatandaşımız şehit olmuştur. Burada sayılar üzerinden kendine göre ucuz siyaset yapılmasını da doğru bulmuyoruz. Bu 40 yıllık süreçte biz bu şehitleri niye veriyoruz. Bu şehitler bizler, sizler hepimiz bu ülkede birlik, dirlik ve kardeşlik içerisinde yaşayabilelim diye şehit oluyorlar. Onlar bu ülkenin selameti için, bu ülkenin devamı bekası için şehit oluyorlar. Onarlın hepsinden Allah razı olsun. Burada önemli olan vatanın birliğidir, devlerimiz ve millerimizin birliğidir. Biz bunu devam ettirmek için hükümetlerimizi kuruyoruz. Bu hükümetlerimizin amacı 14 yıllık yaptığımız hizmetlerimizin amacı Laz’ı, Çerkez’i, Türk’ü, Kürdü hiçbir ayrım yapmadan bu ülkenin içerisinde birlik içerisinde yaşamak ve bu uğurda şehitlerimiz oluyor. Yüreğimiz yanıyor.”
 
HİÇBİR FİTNEYE MAHAL VERMEMELİYİZ
22 Mayıs tarihinde Ankara’da yapılacak 2. Olağan Üstü Kongre ile ilgili açıklamalarda bulunan İl Başkanı Yurdunuseven, hiçbir kimsenin kongre ile ilgili fitne aramaması gerektiğini belirtti. Yurdunuseven, “Geçen hafta bildiğiniz üzere kongre kararı alındı. Diyoruz ki hiç kimse bu olağanüstü kongre üzerinden bir fitne aramasın bunu açık ve net olarak söylüyoruz. Biz AK Parti olarak bu 15 yıllık dönem içerisinde hiçbir üyemiz, hiçbir milletvekilimiz, hiçbir Bakanımız bir koltuk sevdasında, şan şöhret sevdasında olmadı. Elhamdülillah hepimizde bu devlete, millete hizmet etmek için varız. Bu bir bayrak yarışıdır. Zamanı gelince herkes bayrağını devreder bunu böyle görüp değerlendirmek lazım. Bu silsile inşallah 2023, 2051, 2071 hedeflerine kadar devam edecek bunlar bizim için, çocuklarımız, torunlarımız için bir mücadele bu mücadele hepimiz dik durmalıyız ve birlik olmalıyız. Hiçbir fitneye mahal vermemeliyiz” dedi.
 
KONGREMİZİN HAYIRLI OLMASINI DİLİYORUZ
İl Danışma Meclis toplantısında İl Genel Meclis Başkanı Salih Sel ve Belediye Başkanı Burhanettin Çoban da birer konuşma yaptılar. Ülke gündemi ve yaptıkları çalışmaları toplantıya katılanlara anlatan Başkan Sel ve Çoban, önemli konulara değindiler. 2. Olağan Üstü Kongrenin hayırlı olmasını dileyen İl Genel Meclis Başkanı Sel, “Pazartesi günü genişletilmiş İl Başkanları toplantısına katılacağız. 1. Olağan Üstü Kongre öncesi de bir toplantı yapılmıştı. Orada bütün katılan arkadaşların görüşleri alınıyor.  Milletvekillerimizin de görüşleri alınarak en doğru karar verilmeye çalışılıyor. Bizim partimizin bir dava partisi olduğunu hepimiz biliyoruz. Ben yeni seçilecek olan genel başkanımızın partimize şimdiden hayırlı olmasını diliyorum” dedi. İl Genel Meclis Başkanı Salih Sel, konuşmasını mecliste yaptıkları çalışmaları anlatarak tamamladı.
 
MİLLETİMİZİN BAŞI SAĞ OLSUN
Şehit Uzman Çavuş Muhammed Arı’nın Bayat ilçesindeki cenaze törenine katıldıklarını söyleyen Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, açıklamasına şöyle devam etti; “Hakkari de teröristlerle girdiği çatışmada şehit olan kardeşimiz Muhammed Arı’yı Bayat ilçemizde defnettik. Başta ailesi olmak üzere, Bayat ilçemize, ilimize, ülkemize ve milletimize başsağlığı diliyoruz. İnşallah yapılan bu operasyonlar başarı ile sona ersin ve milletimiz şehit cenazeleri ile karşı karşıya bırakmasın.” İl Danışma Meclis toplantılarının teşkilatları bir araya getiren en önemli toplantılar olduğunu vurgulayan Çoban, “Teşkilatımızın yeni konsepti çerçevesince ikinci danışma meclis toplantımızı yapıyoruz. Her an sizlerle beraber olmak ve milletvekillerimizle beraber bizleri memnun ediyor. Burada partimizin ilkelerini ve talimatlarını dinliyoruz. Hem de kendi yaptığımız çalışmaları da burada arz ediyoruz. Belediye Başkanı ve ilçe başkanı arkadaşlarımız milletvekillerimize taleplerini iletiyorlar” diyerek konuştu.
 
BİZ KURUMSAL BİR PARTİYİZ VE DİMDİK AYAKTAYIZ
AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Hatice Özkal, şehitlerin acısını yüreklerde hissedildiğini belirterek, bir daha böyle bir acının yaşanmamasını temenni etti. Şehit ailelerine başsağlığında bulunan Özkal, böyle bir acının tarifinin olmadığını ifade etti. İl Danışma Meclis toplantılarında teşkilatların istişare ettiğini ifade eden Milletvekili Özkal, “Danışma meclisimizi ayda bir yapıyoruz. Danışma meclislerimizi istişare için konulmuş ve genel merkezimizin kararıdır. Her zaman teşkilat olarak bunu yaptık. Böyle toplantıları yapmanın da önemli olduğu düşünüyorum. Biz kurumsal bir partiyiz ve dimdik ayaktayız. Türkiye gündemine bakarsanız eğer, bir parti kongre nasıl yapacak veya yapacak mı yapmayacak mı? Diyerek aylardır gündemi meşgul ediyor. Tüm ülke onları takip ediyor. Yapacaklar mı yapmayacaklar mı diye? Bir diğer siyasi partinin de gündemi sizlerin de bildiği gibi, ‘Kan dökülmeden Başkanlık sisteminin gelemeyeceğini’ söylediler. Bu ülkede Allah’ın (c.c) izni ile AK Parti iktidar olduğu sürece Başkanlık sistemini gelmesi kan dökülecek gibi bir şeye bağlı kalmadan gelebilir ve bu iktidar bu güçte iken. Onların gönlü her halde böyle bir şey arzu ediyor.”
 
BİZLERİN HUZURU İÇİN CANLARINI FEDA ETTİLER
Şehit Uzman Çavuş Muhammed Arı ve tüm şehitlere Allah’tan (c.c) rahmet dileyen AK Parti Milletvekili Av. Ali Özkaya, “O şehitler bizler buralarda huzur güven ve mutluluk, rahat için yaşayalım diye şehit oluyorlar. Biz burada ailemizle oturuyoruz. Onların babaları, eşleri, evlatları, insanlar huzur içinde yaşasın vatana bir sıkıntı gelmesin diye canlarını feda ediyorlar. Bizlere düşünde bütün şehitlerimize layık olmaktır. Bunu yerine getirmek ve gayret sarf etmek birinci görevimiz. Bunu da hakkıyla yapmak için gayret sarf ediyoruz” dedi.
 
YETER ARTIK BU İŞ BÖYLE GİTMEZ
Anayasa komisyonu çalışmaları ile ilgili de bilgiler veren Özkaya şöyle devam etti; “Yaklaşık 15 gün önce Anayasa komisyonunda yaşadıklarımızı televizyonlarda gördünüz. Vatanı ve milleti kendilerine göre böleceklerini özerk sistemler kuracaklarını, İran, Irak, Suriye ve Türkiye’de yaşayan Kürtleri bir araya getireceklerini, federatif devletler kuracaklarını zanneden bir takım kaviller ve meclisteki destekçileri askere, polise kurşun sıkanlara destek oluyorlar. Biz de artık yeter bu iş böyle gitmez dedik. Sayın Cumhurbaşkanımız ve Sayın Başbakanımız da ‘Bu değişiklik yapılmalı ve dokunulmazlıklar kaldırılmalıdır’ dediler. Onlar dokunulmazlıkları eski usullerle kaldıralım istediler. Meclise birer birer gelsin üç yıl boyunca bu işlerle uğraşsınlar ve birazda bizi alaya aldılar. Toplamda 700 dosya bulunuyor.” Yapılan konuşmaların ardından toplantı basına kapalı olarak devam etti. Toplantıya Milletvekilleri Av. Ali Özkaya, Hatice Özkal, İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven, İl Genel Meclis Başkanı Salih Sel, Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, İl Yönetim Kurulu Üyeleri, İl Kadın Kolları Başkanı Av. Ferda Ertürk, İl Gençlik Kolları Başkanı Dilek Hanım Çengel, ilçe başkanları, ilçe ve belde belediye başkanları ile teşkilat mensupları katıldı. 
 
Anahtar Kelimeler:
ÖZKAYAÖzkal
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.