35. Uçurtma Şenliği Coşku ile Yapıldı

Afyonkarahisar'da gökyüzü şenlendi. Belediyemiz tarafından bu yıl 35. kez düzenlenen uçurtma şenliği yüzleri güldürdü.

AFYONKARAHİSAR 03.07.2022, 22:58
35. Uçurtma Şenliği Coşku ile Yapıldı

35. Uçurtma Şenliği Coşku ile Yapıldı

Afyonkarahisar'da gökyüzü şenlendi. Belediyemiz tarafından bu yıl 35. kez düzenlenen uçurtma şenliği yüzleri güldürdü.

Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek'in tensipleri ile geleneksel hale gelen Uçurtma Şenliği bu yıl da büyük bir coşku ile gerçekleşti. Sosyal etkinliklerle vatandaşlarımızı türlü organizasyonlarda bir araya getirmeye devam eden Belediyemiz, renkli bir yarışmaya daha imza attı. Kent Ormanı'nda yapılan 35. Uçurtma Şenliğine katılım yoğun oldu. 60'ya yakın uçurtma sahibi, yarışmada derece almak için kıyasıya mücadele etti.

Uçurtma şenliğine katılanlar uçurdukları uçurtmalarla gökyüzünü adeta renklendirdi. Aileleriyle birlikte çocuklar, uçurtmalarını daha yükseğe uçurabilmek için çaba sarf etti. Büyükleri de zaman zaman çocukların heyecanına ortak olarak uçurtma yarışına dâhil oldu. Renkli görüntülere sahne olan şenlikte özellikle küçük yaştaki çocukların mutlulukları dikkat çekti. Metrelerce yüksekliğe ulaşan uçurtmalar dakikalarca gökyüzünde dalgalanarak güzel bir görüntü oluşturdu. Etkinlikte ayrıca Kültür Sanat Akademimiz tarafından konser de verildi. Şenlikte katılımcılara ve misafirlere çeşitli ikramlarda da bulunuldu. Heyanlı ve keyşfli vakit geçiren vatandaşlar Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek ve ekibine etkinlik nedeni ile teşekkür etti.

YARIŞMA İKİ KATEGORİDE YAPILDI

Uçurtma Şenliği iki kategoride yapıldı. En güzel uçurtma ve en güzel uçan uçurtma dalında dereceye girenler ödüllerini düzenlenen törenle aldı. Yarışmanın jüri üyeliklerini Kültür ve Sosyal İşler Müdürü İhsan Akar, Gençlik Hizmetleri Müdürü Ahmet Ertürk, İscehisar Kültür Müdürü Ahmet Levent Zeybek, Belediye Şehir Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni H. Hüseyin Elmas, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü personeli Meltem Kaptan yaptı.

BİSİKLET, TABLET VE AKILLI BİLEKLİK KAZANDILAR

En güzel Uçurtma dalında birinci Melek Çiğirdik, ikinci Yusuf Emre Yılmaz, üçüncü ise Yusuf Bursalıoğlu oldu. En Güzel Uçan Uçurtma Dalında ise birinci Berat Yılmaz, ikinci Hasan Kayra Akgün, üçüncü ise Ensar Emir Öztürk oldu. Her iki kategoride birincilere bisiklet, ikincilere tablet üçüncülere ise akıllı bileklik hediye edildi.

Yorumlar (0)
12
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Yarın seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz?
Yarın seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz?
Namaz Vakti 06 Ekim 2022
İmsak 05:30
Güneş 06:51
Öğle 12:51
İkindi 16:06
Akşam 18:41
Yatsı 19:57