14 Bakan Yardımcısı başkanları dinledi

AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkanlığı, Bölge Toplantısı

AFYONKARAHİSAR 22.09.2019, 20:51
14 Bakan Yardımcısı başkanları dinledi

14 Bakan Yardımcısı başkanları dinledi

AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkanlığı, Bölge Toplantısı için Afyonkarahisar’ı tercih etti. Çok sayıda belediye başkanı, il başkanı ve 14 bakan yardımcısının katıldığı toplantılarda talep ve öneriler dinlendi.

AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkanlığı, “5.Bölge Toplantısı”AK Parti İl Başkanlığı’nın ev sahipliğinde gerçekleşti. Toplantıya 13 ilden155 Belediye Başkanı, İl Başkanları, İl Yerel Yönetimler Başkanları, Büyükşehir Meclis Başkan vekilleri, İl Genel Meclis Başkanları ve çok sayıda davetli katıldı.

“Seçilmiş belediye başkanlarımız milletimize daha fazla hizmet veriyor”

Toplantıda konuşan İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen, “Kurucu Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın belediye başkanlığından Cumhurbaşkanlığına kadar gelmesi elbette şu anki yerel yöneticiler açısından büyük bir avantajdır. Öyle ki Cumhurbaşkanımızın siyasette seçilme serüveninin belediye başkanlığından başlaması, şu anda yerel yöneticilerden talep edilen yatırımlar doğrultusunda sorunlarının çözümlenmesi bakımından büyük bir avantaj sağlamıştır. Bugün ülkemizde yerel yönetim tarihine baktığımızda Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın sayelerinde altyapı ve ideoloji belediyeciliğinin sona erdiğini görmek mümkündür. Cumhurbaşkanımızın yerel yönetimlere kazandırdığı reformist yaklaşım, vizyoner bakış açısı ve yarınları kolaylıkla görebildiğimiz istikrar sayesinde, seçilmiş belediye başkanlarımız hamdolsun milletimize daha fazla hizmet etme imkânı buluyor” dedi.

“Marka şehirler AK Belediyecilik anlayışı ile doğmuştur”

Sezen belediyelerin tarihine ya da geçmişine bakıldığında, dönüm noktası olarak ‘Recep Tayyip Erdoğan belediyeciliğinin’ çıktığını kaydederek şöyle dedi: “1994 yılında İstanbul’da her şey değişti, Türkiye’de her şey değiştir. Bu ülkede 1994 yılından itibaren hizmet belediyeciliği anlayışı doğmuş ve bugünlere gelinmiştir. 25 yıl önce başlayan hizmet belediyeciliği, alt ve üst yapının büyük oranda iyileştirilmesi ve tamamlanması ile birlikte sosyal belediyeciliği ortaya çıkarmış ve bu da AK Partili belediyeler sayesinde iyi bir seviyeye gelmiştir. Bugün ilimiz başta olmak üzere marka şehirlerin ortaya çıkması AK Parti’nin belediyecilik anlayışının neticesidir.”

“Yerel yönetimler hüviyetine AK Parti ile kavuşmuştur”

Sezen sözlerini, “AK Parti öncesi yerel yönetimlerin durumuna bakıldığında akıllara yarım kalmış inşaatlar ve tamamlanmamış yatırımlar gelir. Bugün durum tam tersine dönüştü ise bu AK Parti’nin sayesindedir. Tabiri caizde yerel yönetimler hüviyetine AK Parti ile kavuşmuş ve ortaya; proje yapan, verilen işleri takip eden, vatandaşlarını kapısından geri çevirmeyen, sosyal belediyecilik yönü ile dikkat çeken “AK Belediyecilik” kavramı çıkmıştır” ifadeleri ile noktaladı.

“Yemin ediyorum Kılıçdaroğlu’nun her söylediği yalan”

Sezen’in ardından konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki de “Eskiden Deniz Baykal döneminde bir siyasetleri vardı. Bu siyaset Cumhuriyet ve laiklik üzerineydi. Şunu bilin ki bunların genel siyaseti yalan oldu. Bunu herkes bilsin. Bakın bunu her yerde ilan edin. Eskiden Deniz Baykal döneminde bir siyasetleri vardı. Cumhuriyet ve laiklik üzerine bir siyaset yapılıyordu. Soyut kavramlar üzerinden ülkenin tehlikede olduğuna işaret edilirdi. Kılıçdaroğlu ile beraber yeni bir dönem başladı. Orada ne oldu FETÖ operasyonu. Bunu hepimiz biliyoruz. FETÖ operasyonuyla aldılar Deniz Baykal'ı yerli ve milli olan insanı aldılar bir kenara koydular. Onun yerine birisini getirdiler. Her şeye müsait bir adam. Onunla birlikte o kavramları bıraktılar baştan sona yalan üzerine kurulu bir düzen kurdular. Belediye başkanlığı döneminde seçimler yaklaşıyordu Kılıçdaroğlu tam 3 ay boyunca benim adımı meydanlarda vererek gezdi. Yemin ediyorum her söylediği yalan" diye konuştu.

“PKK terör örgütüne hain ve cani diyemediler”

Diyarbakır, Mardin ve Van büyükşehir belediye başkanlarının İçişleri Bakanlığı tarafından görevden el çektirilmesine de değinen Özhaseki, “Yerine de valilerimizi başkan vekili olarak mührü teslim etti. Buradaki suçlama ne? Aslında işin özüne ineni görmedim. Herkes aklındakiyle ve ortalama siyasi üslubuyla anlatmaya çalışıyor. Suçlamalar şunlar. Silahlı terör örgütü kurmak veya üye olmak. İkinci suçlama suçu ve suçluyu övmek terör örgütü propagandası yapmak. Üçüncü suçlama ise görevi kötüye kullanmak. Bunları hepsi suç. Bu konuda Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı için 9 tane soruşturma ve kovuşturma açılmış. Mardin Büyükşehir Belediyesi için 6 tane açılmış. Van için de 7 tane. Her biri hakkında da İçişleri Bakanlığı 3'er tane soruşturma açmış, toplamda 31 tane soruşturma ve kovuşturma var. Ortalama adam başı 10 tane soruşturma var. Bunların ömürlerinde bir kez olsun PKK'ya hain veya cani demediler. PKK bir terör yapıyorsa bir saldırı yapmışsa bir askerimizi şehit etmişse tabi ki bizim canımız ve içimiz yanıyor. Terörü lanetliyoruz. Onlarından gelen söz ise şu biz barıştan yanayız. Silahlardan el çektirilsin, silahları bıraksın. Bizimle dalga mı geçiyorsunuz. Güya Türk Silahlı Kuvvetlerimizle ve bizim polisimizle sanki silah ve kafile konusunda eşit ve silah bırakacaklar” şeklinde konuştu.

Bu toplantının ardından İl Başkanları ve Belediye Başkanları ile ayrı ayrı toplantılan düzenleyen Özhaseki son olarak Pazar günü bakan yardımcıları ile birlikte belediye başkanlarının talep ve önerilerinin dilendiği bir toplantı düzenledi. Basına kapalı gerçekleşen toplantının ardından, bakan yardımcıları, belediye başkanları ve Genel Başkan Yardımcısı Özhaseki Afyonkarahisar’dan ayrıldı.

Yorumlar (0)
13
açık
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 31 Ekim 2020
İmsak 05:54
Güneş 07:17
Öğle 12:46
İkindi 15:39
Akşam 18:06
Yatsı 19:24