10 Yeni Motosiklet Polis Timlerinin Hizmetine Sunuldu

Afyonkarahisar İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı Motosikletli Polis

AFYONKARAHİSAR 23.05.2019, 22:15
10 Yeni Motosiklet Polis Timlerinin Hizmetine Sunuldu

10 Yeni Motosiklet Polis Timlerinin Hizmetine Sunuldu

Afyonkarahisar İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı Motosikletli Polis Timleri hizmetlerinde kullanılacak 10 adet motosiklet Vali Mustafa Tutulmaz’ın katıldığı törenle hizmete sunuldu.

İl Emniyet Müdürlüğünde yapılan törene Vali Mustafa Tutulmaz, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Çelenk, Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkan ve 2. ACM Başkanı Fatih Serdar Köken, İl Jandarma Komutanı Jan. Alb. Hamza Çömez, İl Emniyet Müdürü Gürsel Yıldız, Motosikletli Polis Timleri, hayırsever iş insanları ve basın mensupları katıldı.

İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı Motosikletli Polis Timleri hizmetlerinde kullanılmakta olan motorların eskimiş ve sayıca yetersiz kalması dolayısıyla çalışmalar yapıldı. Bu kapsamda Polis Haftası etkinliklerinde Afyon Güvenlik Hizmetlerini Destekleme Derneği öncülüğünde konser etkinliği düzenlendi. Konserden elde edilen gelir ve yapılan bağışlar ile 3 adet motosiklet alındı. Ayrıca hayırsever iş insanları da 7 adet motosiklet bağışladı.

Yeni Motosikletler Gücümüze Güç Katacak

Törende konuşan Vali Mustafa Tutulmaz: “Bugün emniyetimizin gücüne yeni bir güç katıyoruz. 10 adet motosiklet ile yunus timlerini güçlendiriyoruz. Bu güzel hizmet ilimizin asayişine, huzuruna önemli bir katkı sağlayacaktır. Bunu önemle vurgulamak isterim. 7 ay önce yunus timlerini faaliyete sokmuştuk. Bu dönemde çok verimli hizmetler sundular. Yunus Timleri ile olaylara anında müdahale edebilme, müdahale edilen alanda pratik sağlayabilme adına önemli başarılar elde edildi. Bunun karşılığını da il olarak gördük. Burada en önemli husus timlerin kullanacağı motosikletlerin halkımızın, yardımsever iş adamlarımızın sağladığı destekler ile olmasıdır. Onlara ayrıca teşekkür ediyorum. Biz devlet olarak araçlarımızla bu hizmetleri yapmaya çalışıyoruz. Ama bu tür yardımlar şevkimizi daha da arttırıyor. Hizmet etme gücümüze güç katıyor. İş adamlarımıza, hayırseverlerimize bu kadirşinaslıkları dolayısıyla teşekkür ediyorum. 7 motosikletimiz hayırsever desteği ile 3 motosikletimiz de yapılan etkinlikten elde edilen gelir ile alındı. 10 motosikleti hizmete sunuyoruz” dedi.

Yunus Timleri Önemli Başarılar Elde Etti

Motosikletli Polis Timlerinin görev yaptıkları dönem içerisinde yaptığı başarılı çalışmalar hakkında da bilgiler veren Vali Mustafa Tutulmaz: “Bu dönemde 33 bin 800 kişi sorgulandı. 16 bin 250 araç sorgulandı. 41 aranan şahıs yakalandı. 1.714 maksat dışı bıçak, 67 ruhsatsız tabanca, 133 kurusıkı tabanca, 90 ruhsatsız av tüfeği ele geçirildi. Uyuşturucu konusunda da önemli başarılar elde edildi. Bu sonuçlar bize Yunus Timlerinin pratik başarısını gösteriyor. Yeni araçlarımız ile daha aktif ve daha verimli olacağız. Ben emeği geçen başta İl Emniyet Müdürümüz olmak üzere emniyet teşkilatımızın mensuplarına teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Toplam 10 adet motosiklet yapılan törenle Motosikletli Polis Timleri hizmetine sunuldu.

Yorumlar (0)
açık
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 23 Ocak 2021
İmsak 06:38
Güneş 08:04
Öğle 13:15
İkindi 15:52
Akşam 18:16
Yatsı 19:36